وبلاگ

جای تلویزیون در فنگ‌شویی خانه کجاست؟

TV-in-Feng-Shui ORG

ممکن است بسیاری از افراد هنگام پیدا کردن یک نقطه برای تلویزیون، آن را به فضای دیوار موجود محدود کنند. با این حال بهتر است از اصول فنگ‌شویی باستان برای یافتن یک مکان مناسب برای تلویزیون استفاده شود. طبق منطق فنگ‌شویی، ما باید تلاش کنیم تا خانه‌های خود را ساده و منظم نگه داریم تا یک زندگی هماهنگ را ترویج کنیم.

دانا کلودات، استاد مدرن فنگ‌شویی، می‌گوید “متأسفانه آن تلویزیون‌هایی که ما بسیار دوست داریم، دارای انرژی‌های آشفته‌ای هستند که سلامت و محیط زیست ما را به‌ویژه در مکان‌های تجمع و استراحت مختل می‌کنند”. با این حال هنوز هم می‌توان با قرار دادن مناسب مبلمان و طراحی آگاهانه که بر جریان خوب در سراسر خانه تأکید دارد، تعادل را به دست آورد. اصول راهنمای فنگ‌شویی فرآیند طراحی را آسان‌تر می‌کند.

TV-in-Feng-Shui 1

 

بر همین اساس بهتر است در مورد مکان قرار دادن تلویزیون با یک معلم فنگ‌شویی خانه مشورت کنید تا پاسخ صحیح را بیابید. در این مطلب قصد داریم به تعریف فنگ‌شویی و اصول آن و همچنین بررسی بهترین مکان نصب تلویزیون بر اساس این اصول بپردازیم.

 

مقاله مرتبط:

ویژگی‌های بهترین تابلو فنگ‌شویی کدامند؟

 

فنگ شویی چیست؟

فنگ‌شویی یک دانش و هنر قدیمی است که بر ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی‌های پیرامون ما تاکید دارد. فنگ‌شویی در معنی لغوی به معنی باد و آب است. ترکیب و استفاده از این لغات نشان‌دهنده این موضوع است که جریان خوبی از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی در محیط زندگی ما ایجاد می‌شود.

با ایجاد هماهنگی میان انسان و محیط پیرامون او، یک زندگی خوب و سرشار از موفقیت حاصل می‌شود. همین موفقیت مهم‌ترین هدف فنگ‌شویی محسوب می‌شود.

فنگ‌شویی دانشی است که تحت عنوان زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون او شناخته می‌شود. آغاز پیدایش این دانش قدیمی به اندیشه‌های کهن شرقی با قدمت چند هزار ساله باز می‌گردد. در یک دیدگاه کلی، هدف فنگ‌شویی خلق حس هماهنگی و تعادل در خانه و زندگی انسان است.

به‌طور کلی فنگ‌شویی به‌عنوان هنری ساده، انعطاف‌‌پذیر و ملموس شناخته می‌شود که افزایش نشاط و آرامش و تعادل را در زندگی روزمره افزایش می‌دهد. اصول فنگ‌شویی با انواع سبک‌های دکوراسیون سازگارى دارد و در چیدمان وسایل منزل بکار گرفته می‌شود. یکی از این وسایل منزل تلویزیون است که قصد داریم در این مطلب جای مناسب آن را بر اساس اصول فنگ‌شویی خانه بررسی کنیم.

تلویزیون در اتاق نشیمن

یک اتاق نشیمن معمولاً با چندین مبلمان پر می‌شود، اما کاناپه و تلویزیون معمولاً برجسته‌ترین آنها هستند. روملی می‌گوید “قرار دادن تلویزیون در مقابل کاناپه برای مشاهده بهینه است و تعادل را در بر می‌گیرد”. اندازه یک آیتم نیز بر انرژی اتاق تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین تلویزیون باید متناسب با فضا و سایر مبلمان باشد.

با توجه به Red Lotus Letter، یکی دیگر از قوانین مهم این است که از هرچیزی در مقابل یک پنجره پشتیبان تهیه نکنید. در فنگ‌شویی، این آسیب‌پذیری ایجاد می کند و جریان جوهای مثبت را کاهش می‌دهد. یکی دیگر از نابود کننده‌های جریان‌های مثبت، بهم ریختگی است؛ بنابراین مطمئن شوید که راهی برای تمیز نگه داشتن محیط طراحی می‌کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که تلویزیون خود را در کجای اتاق نشیمن قرار دهید، با نقشه باگوا (انرژی) مشورت کنید. این ابزار فنگ‌شویی از 5 عنصر آب، آتش، چوب، خاک و فلز با جهت‌های اصلی (مانند قطب نما) به‌عنوان طرح کلی انرژی در خانه شما استفاده می‌کند. باگوا دارای هشت ضلع و یک مرکز است که هر کدام مربوط به 9 جنبه مختلف زندگی است. زودیاک چینی توضیح می‌دهد که برای استفاده از نقشه، با اختصاص دادن درب ورودی به قسمت شغلی باگوا شروع کنید (یا اگر نقشه را فقط برای یک اتاق تکی اعمال می‌کنید، آن را در ورودی آن فضا اعمال کنید). از آنجا، تلویزیون را روی دیواری قرار دهید که بیشترین حس را دارد.

TV-in-Feng-Shui 2

تلویزیون در اتاق‌های دیگر

در خانه‌های امروزی، استفاده از تلویزیون در اتاق خواب، اتاق خانواده، آشپزخانه و گاهی اوقات در حمام و فضاهای بیرونی رایج است. مرکز باد و آب می‌گوید هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا نصب تلویزیون در یک اتاق ایده خوبی است، به هدف اتاق فکر کنید. از خود بپرسید که آیا داشتن تلویزیون همان چیزی است که برای آن فضای خاص می خواهید؟ اگر پاسخ مثبت است، نقشه باگوا را برای هر اتاق ادامه دهید.

اصول سنتی فنگ‌شویی تلویزیون‌ها را در خانه‌ها به‌طور کلی منع می‌کند، به خصوص در اتاق خواب‌هایی که قرار است در آنها استراحت کنید. اما در‌واقع این غیرواقعی است؛ زیرا حداقل 64 درصد از خانواده‌ها در اتاق‌های خوابشان یک تلویزیون دارند. مشکل تلویزیون این است که در کار خود یعنی سرگرمی بسیار خوب عمل می‌کند. به همین دلیل تمایل دارد تمرکز ما را از مبادلات مثبت انرژی دیگر مانند خواب بدون اختلال و تعامل با خانواده و دوستان بگیرد.

خوشبختانه راهی برای تغییر تأثیر تلویزیون در هر اتاقی با جدا کردن آن از برق و پوشاندن آن در صورت عدم استفاده وجود دارد. طبق گفته Shore Home Solutions، تلویزیون بدون توجه به اتاق، زمانی که از آن استفاده نمی‌شود باید پنهان یا دور از دید قرار گیرد. این ترفند به‌عنوان یک راه‌حل عالی فنگ‌شویی شناخته شده که انرژی منفی را از بین می‌برد و همه چیز را از نظر زیبایی تمیز می‌کند؛ در نتیجه سبب ترویج انرژی مثبت می‌شود. با این ترفند می‌توانید همزمان تلویزیون و انرژی مثبت را داشته باشید.

تلویزیون در اتاق خواب

یکی از اتاق‌هایی که فضای مناسبی برای وسایل الکترونیکی نیست، اتاق خواب است. اتاق خواب باید یک پناهگاه آرامش‌بخش و مثبت برای شما و همسرتان باشد. انتشار انرژی از دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلویزیون و کامپیوتر می‌تواند خواب شما را مختل کند. این امر به ویژه در مورد تجهیزات کامپیوتری صادق است.

اتاق خواب نباید محل کار باشد. می‌دانید که اگر کامپیوتر یا تلویزیونی را در آن فضا داشته باشید، می‌توانید یک پروژه کاری را در آخرین لحظه انجام دهید یا سریال مورد علاقه خود را نگاه کنید. این وسوسه را دور نگه دارید و با قرار دادن رایانه یا تلویزیون خود در قسمت دیگری از خانه، الگوی ناسالم را بشکنید.

داشتن تلویزیون در اتاق خواب بر اساس اصول فنگ‌شویی، بد در نظر گرفته می‌شود. با این حال این قانون همیشه با سبک زندگی مدرن سازگار نیست. تلویزیون ها یکی از ویژگی‌های محبوب در اتاق خواب هستند که به شما کمک می‌کند تا بعد از یک روز طولانی آرام شوید. در حالی که ممکن است برای تقویت فنگ‌شویی تلویزیون را از اتاق خواب بردارید، نکاتی وجود دارد که می‌تواند شما را از این تصمیم منصرف کند.

بیش از یک اصل فنگ‌شویی وجود دارد که تاثیر تلویزیون در اتاق خواب را کاهش می‌دهد. به‌عنوان مثال یکی از ملاحظات در فنگ‌شویی تلویزیون در اتاق خواب شما، بازتاب است. تلویزیون‌ها در فنگ‌شویی آینه می‌شوند؛ بنابراین اصولی اعمال می‌شود تا این اثر کاهش یابد، به ویژه زمانی که تلویزیون رو به تخت باشد.

هدف از قوانین فنگ‌شویی برای تلویزیون در اتاق خواب، آرامش و تعادل است. تلویزیون در اتاق خواب برای فنگ‌شویی ایده‌آل نیست، اما می‌توان اثرات منفی تلویزیون را با کارهایی مانند پوشش تلویزیون یا استفاده از کابینت رسانه کاهش داد.

5 نکته در مورد هماهنگی تلویزیون با فنگ‌شویی

  1. تلویزیون را در ارتفاع دید راحت قرار دهید. آویزان کردن تلویزیون در بالای شومینه به دو دلیل در فنگ‌شویی ممنوع است: شما را در موقعیت دید ناخوشایندی قرار می‌دهد و الکتریسیته آن گرمای اضافی را در ترکیب با نماد “Fire-y” اجاق گاز ایجاد می‌کند.
  2. راحتی شما اولویت شماره 1 در فنگ‌شویی است؛ بنابراین تلویزیونی تهیه کنید که اندازه آن به شما امکان می‌دهد تا هنگام تماشای آن راحت بنشینید. تلویزیونی که خیلی کوچک است شما را مجبور می‌کند تا برای دیدن آن زور بزنید، در حالی که یک واحد بسیار بزرگ شما را مجبور می‌کند تا جایی که می‌توانید دورتر از آن بنشینید. تلویزیونی تهیه کنید که با ابعاد فضای شما مناسب باشد.
  3. اثاثیه خود را طوری بچینید که شما فرمانده اتاق باشید نه تلویزیون. کاناپه یا صندلی راحتی خود را در موقعیت فرماندهی روبروی در قرار دهید، جایی که بیشترین کنترل بصری اتاق را دارید و تلویزیون را در مقابل آن نصب کنید.
  4. دیوارهای خود را با رنگ‌های تیره رنگ آمیزی کنید تا به تلویزیون کمک کنید که با محیط اطراف خود ترکیب شود و مقداری از انرژی مثبت را از تصویر روشن تلویزیون جذب کند.
  5. در نهایت، با منظم نگه داشتن اتاق، به تماشای تلویزیون خود بپردازید. یک اتاق بدون درهم و برهمی می‌تواند بهترین تجربه تماشای تلویزیون را به شما می‌دهد. در مقابل آن، تماشای تلویزیون در یک اتاق بی نظم می‌تواند لذت تماشا را از شما گرفته و کاهش انرژی مثبت را به دنبال داشته باشد.

TV-in-Feng-Shui 3

سخن پایانی

در این مطلب ارائه شده از وب‌سایت‌ آیلاموند به بررسی جای تلویزیون در فنگ‌شویی خانه پرداخته شد. درک معنای فنگ‌شویی برای یافتن بهترین محل نصب تلویزیون مهم است. بر اساس اصول فنگ‌شویی نصب تلویزیون در برخی از اتاق‌های خانه مناسب بوده و در برخی دیگر اشتباه است؛ همچنین در این مطلب 5 نکته کاربردی در رابطه با هماهنگی تلویزیون با فنگ‌شویی بیان شد که می‌تواند در پیدا کردن محل مناسب تلویزیون به شما کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید