وبلاگ

اصول استفاده از شمع در فنگ‌شویی

Candles-in-Feng-Shui ORG

هنر باستانی چینی بیان می‌کند که با جابه‌جایی چندین وسیله ساده می‌توانید تغییرات چشمگیری را در زندگی روزانه‌تان رقم بزنید. مطابق فنگ‌شویی، محیطی که در آن زندگی می‌کنید تاثیر چشمگیری بر نوع زندگی شما خواهد داشت. اگر به دنبال شانس و ثروت هستید، باید انرژی خانه خود را به تعادل برسانید. شمع یکی از ابزارهای مشهور این هنر باستانی است. اگر به استفاده شمع در فنگ‌شویی علاقه دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که قرار است به نکاتی جالب در این رابطه بپردازیم.

Candles-in-Feng-Shui 1

چرا شمع؟

قبل از هر چیز باید بدانید که تمامی عالم خلقت از پنج عنصر آب، باد، خاک، آتش و چوب تشکیل شده است. مطابق علوم عرفانی، در زمان دعا و آرزو بهتر است در مکانی باشید که تمام این پنج عنصر وجود داشته باشند؛ چرا که این کار به استجابت دعا سرعت می‌بخشد. از طرفی تمام این پنج عنصر در شمع جمع شده‌اند.

 • موم شمع: خاک
 • شعله شمع: آتش
 • دود شعله: باد
 • موم ذوب شده: آب
 • نخ برای روشن شدن: چوب

شمع در فنگ‌شویی در تمام خانه

اگر قصد دارید تا تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد کنید، باید به سراغ فنگ‌شویی بروید. برای تاثیر هر چه بیشتر به شما توصیه می‌کنیم تا تمام محیط خانه را بر اساس این هنر باستانی چینی بچینید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی مکان شمع در فنگ‌شویی در تمام خانه بپردازیم. در فهرست زیر به برخی از جهت‌های خانه و رنگ‌ شمع‌هایی که باید در آن قسمت قرار بگیرد، اشاره خواهیم کرد.

 • مشرق: شمع‌های سبز
 • جنوب شرقی: آبی، قرمز و بنفش
 • جنوبی: قرمز، صورتی، شرابی و هلو
 • جنوب غربی: قرمز، صورتی و سفید
 • غربی: خاکستری، نقره‌ای سفید و طلایی
 • شمال غربی: سفید، خاکستری و سیاه
 • شمالی: آبی و سیاه
 • شمال شرقی: آبی، سبز، آبی و سیاه
 • مرکز خانه: زرد، قهوه‌ای و برنز

اتاق خواب

از آنجایی که اتاق خواب مکانی برای آرامش و آسایش شما است، مهم است تا دکوراسیون آن همین احساسات را منعکس کند. استفاده از شمعی با رایحه اسطوخودوس می‌تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب باشد. این رایحه بسیار دلنشین بوده و به داشتن رویایی شیرین کمک خواهد کرد.

از طرفی نباید رایحه جذاب و آرامش‌بخش گل رز را از یاد برد. اگر روزی شلوغ را پشت سر گذاشته و به دنبال قدری آرامش می‌گردید، ما به شما شمعی با رایحه گل رز را پیشنهاد می‌کنیم. این عطر به رفع استرس کمک کرده و ذهن را منظم می‌کند.

اگر به دنبال فضایی رمانتیک هستید، رایحه‌هایی نظیر زنجبیل، یاس و چوب صندل می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. جالب است بدانید که این عطرها خاصیت آفرودیزیاکی داشته و می‌توانند خلق و خوی افراد را تنظیم نمایند.

حمام

غیر از اتاق خواب، حمام هم مکانی مناسب برای آرامش و رفع خستگی یک روز پرمشغله است. تصور کنید که یک حمام آب گرم تا چه اندازه می‌تواند گرفتگی عصبی ماهیچه‌های شما را برطرف کرده و شما را به آرامش برساند. برای افزایش این آرامش به شما توصیه می‌کنیم تا از رایحه‌های اسطوخودوس و وانیل کمک بگیرید؛ چرا که این رایحه‌ها می‌توانند به رفع استرس کمک کرده و شما را در احساسی عالی شناور کنند. اگر به خاصیت نیروبخشی نیاز دارید، رایحه‌های کتانی نیز می‌توانند راه‌گشا باشند.

فضای حمام را با شمع‌های معطر با رایحه مرکبات، نعناع یا اقیانوس پر کنید تا حمامی دلپذیر را تجربه نمایید. با استفاده از شمع می‌توانید کیفیت حمام خود را بالاتر برده و احساس تمیزی و شادی بیشتری کنید. علم مدرن ثابت کرده که برخی رایحه‌ها می‌توانند تاثیر زیادی بر احساسات انسان داشته باشند. به عنوان مثال عطر اسطوخودوس باعث آرامش و تسکین شده و رایحه کتانی تازه شسته شده قادر است تا شما را پر از عزم و انرژی کند.

یک متخصص روانشناسی در دانشگاه براون اثبات کرده که برخی رایحه‌ها با خاطرات ما گره می‌خورند؛ بنابراین با هر بار استشمام یک رایحه خاص، دری به روی برخی خاطرات ما گشوده خواهد شد. به عنوان مثال می‌توانیم به بوی وانیل اشاره کنیم که برای همه یادآور شیرینی‌پزی است؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم با شمعی با رایحه‌ای خاطره‌انگیز را برای حمام خود انتخاب کنید.

راز شمع در اجابت خواسته ها

Candles-in-Feng-Shui 3

زمانی که 5 عنصر آب، باد، خاک، آتش و چوب در کنار هم باشند، خلقی کامل را رقم خواهند زد. اگر در زمان دعا این شرایط را مهیا کنید، دعایی کامل خواهید داشت و احتمال برآورده شدن آن افزایش می‌یابد. توصیه می‌کنیم در حین دعا کردن به شمع روشن نگاه کرده و به شعور الهی متصل شوید. به این حالت، حالت آلفای ذهنی می‌گویند.

با فراهم کردن این شرایط، دعا به سادگی به عالم بالاتر رفته و در صورت صلاح بودن شما، به اجابت می‌رسد؛ همین امر دلیل استفاده از شمع در فنگ‌شویی است. اگر توجه کرده باشید در محراب‌ها، مکان‌های مقدس یا حتی روی کیک تولد از شمع استفاده می‌کنند.

شارژ کردن شمع

پیش از روشن کردن شمع باید فرایندی به نام شارژ کردن شمع انجام شود تا کار شما تاثیر داشته باشد. برای این کار ابتدا باید شمع را درون دستان خود گرفته و چشمانتان را بسته نگه ‌دارید. حال قصد و نیت خود را مشخص کرده یا آن را با صدای بلند تکرار نمایید. در طی این عمل، انرژی از طریق شما به دستانتان و سپس به شمع منتقل خواهد شد. این حالت را به مدت چند دقیقه حفظ کنید. حالا شمع شما شارژ شده است.

توصیه می‌کنیم که برای استفاده از شمع در فنگ‌شویی، آن را با کمک چوب روشن کنید. از طرفی باید توجه داشته باشید که برای اجابت درخواست‌ها یا ارتباط با فرشتگان بهتر است تا اجازه دهید شمع به طور کامل بسوزد.

تاثیرات رنگهای شمع در محیط

نه تنها روشن کردن شمع در محیط، بلکه رنگ آن هم تاثیرات مربوط به خود را دارد. در ادامه به برخی از رنگ‌های پراستفاده در شمع و تاثیرات آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • سفید: افزایش دهنده قدرت هر رنگ، خلوص، اقتدار، پاک‌کننده بدن و محیط اطراف از انرژی‌های منفی، مناسب استفاده در محل‌های زیارتی
 • سبز: ایجاد رابطه بین ذهن و جسم، وفور نعمت، ایجاد فضای شاد، رشد و تعادل، برای مراقبه با فرشته رافائیل
 • قرمز: افزودن عنصر آتش به محیط، سمبل عشق وگرمی رابطه، سلامتی بدن، ایجاد انگیزه و انرژی، رسیدن به آرزوها و خواسته‌هایی به نظر دست نیافتنی، تقویت قوای جنسی و تقویت عشق ورزی، برای مراقبه با فرشته اوریئل
 • شمع بنفش یا ارغوانی: رنگ قدرت و ثروت، نماد برتری، هماهنگی معنوی، جاه و جلال، برای مراقبه با فرشته جوفیئل
 • سیاه: استفاده زیاد از شمع سیاه باعث افسردگی خواهد شد، آرام کردن فضاهای پر از غم، القاء حس صبوری، جلوگیری از چشم بد و جادو، رای مراقبه با فرشته عزرایئل و طلب صبر
 • قهوه‌ای: بالا رفتن قوه تشخیص ویادآوری، پیدا کردن اشیاء گمشده، ارتباطی عمیق را با طبیعت، برای مراقبه با فرشته شاموئیل
 • آبی: باعث آرامش و ایجاد تفکر عمیق و کلی نگری، نماد درک معنوی، افزایش ایمان و اعتقاد، دست‌یابی سریع به پول و ثروت، برای مراقبه با فرشته میکائیل
 • نارنجی: معرفی کننده عنصر آتش، سمبل لذت و خلاقیت، جذب افراد، حیوانات و جذب در خواست‌هایی با فرکانس بالا
 • زرد و طلایی: رسیدن به آرزوها، تقویت رویابینی و درک آن، بالا رفتن دقت برای کنکور و امتحان، برای مراقبه با فرشته جبرئیل
 • شمع صورتی: تطلیف احساسات و آرامش، نشانه عشق و موفقیت، محرک قصد و نیت خالصانه، جامه عمل پوشاندن به آرزوها، برای مراقبه با فرشته آریئل
 • خاکستری یا نقره‌ای: بیداری ضمیر ناخودآگاه، موثر در مراقبه، نماد آشکارسازی و به حرکت در آوردن چرخ‌های زندگی، برای مراقبه با فرشته هاتیل

Candles-in-Feng-Shui 4

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با شمع در فنگ‌شویی در اختیار شما قرار بگیرد. اگر به دنبال محصولات فنگ‌شویی می‌گردید، حتماً از وب سایت آیلاموند دیدن کنید. در صورت بروز هر گونه پرسش، لطفاً با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 2.9]

دیدگاهتان را بنویسید