وبلاگ

انواع تابلو در دکوراسیون داخلی

types-of-panels-in-interior-decoration ORG

ما ساعت­های زیادی را در محیط­ های بسته مانند منزل و محل کار سپری می­کنیم. نوع چیدمان و رنگ­ها و عناصر موجود در فضای داخلی محیط زندگی ما می­تواند تاثیر زیادی در روحیات ما داشته باشد. رنگ­ها و طرح­های شاد و زنده و یا آرامش­بخش منجر به شادتر بودن و آرام­تر بودن ما می­شود. تابلو های مدرن و کلاسیک یکی از عناصر مهم و تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای بسته است.

یک تابلو به یک دیوار سراسر سفید یا خاکستری جان می­دهد. و روح تازه­ای به فضای مورد نظر وارد می­کند. چه تابلو های مدرن و کلاسیک و امروزی یا قاب عکس عزیزانمان، نقش تابلو در دیزاین فضا انکار ناپذیر است. شناخت انواع تابلو در دکوراسیون داخلی موثر است، زیرا برای هر مکان بایستی یک تابلو مشخص براساس اصول فنگ شویی انتخاب کرد.

types-of-panels-in-interior-decoration 1

دیزاین داخلی و انواع تابلو

تابلوها در فضاهای داخلی نقش مهمی دارند. یک تابلو که به درستی و متناسب با فضای مکان مورد نظر انتخاب شده باشد، می­تواند به نقطه عطف منزل یا محل کار شما تبدیل شود. معمولا اولین نقطه­ ای که یک فرد هنگام وارد شدن به یک فضا توجه می­کند، دیوارها و تابلوهای روی آن هستند. تابلو در تمامی نقاط خانه استفاده می­شود اما نشیمن خانه که مبل و مبلمان هم قرار دارد اولین مکانی است که شما برای آن به دنبال تابلو می­گردید. ما از نشیمن خانه بیشترین استفاده را می­بریم و بیشترین وقت را در آن می­گذرانیم.

تابلو ها همواره نباید افقی باشند. تابلوهای عمودی زیادی وجود دارند که برای ساختمان هایی مناسب هستند که دیوار کوتاهی دارند. این تابلوهای عمودی جلوه زیبایی را ایجاد میکنند و میتوانند دیوارهای شما را بلند تر از آنچه که هستند جلوه دهند.

پشت کاناپه یکی از بهترین مکان ها برای نصب تابلو است. تابلو را میتوانید در پشت کاناپه نصب کنید و مشاهده کنید که تا چه اندازه زیبایی ایجاد میکند. تنها نکته ای که در نصب تابلو در پشت کاناپه وجود دارد را باید ابعاد آن نام برد. ابعاد تابلو نباید از کاناپه بزرگتر باشد زیرا جلوه بدی را ایجاد خواهد کرد.

نورپردازی تاثیر زیادی در زیبایی تابلو و در نهایت دکوراسیون داخلی دارد. تابلو را در مکانی نصب کنید که در کنار آن و یا با فاصله ای اندک از آن تعدادی لامپ و یا هالوژن قرار گرفته باشد. نور لامپ زمانی به تابلو تابیده شود جلوه بسیار زیبایی را به دکوراسیون داخلی شما خواهد بخشید.

اگر رنگ تابلو مدرن مناسب با دکوراسیون داخلی شما باشد جلوه بسیار زیبایی را ایجاد خواهد کرد. رنگ تابلو را به گونه ای انتخاب نکنید که با مبل ها و همچنین وسایلی که در دکوراسیون به کار رفته است تضاد ایجاد کند. تضاد ایجاد شده بین رنگ وسایل و همچنین تابلو از زیبایی دکوراسیون داخلی تا حد زیادی خواهد کاست.

نحوه قرار گیری چندین تابلو در کنار یکدیگر در زیبایی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. اگر قرار است از تابلوهای رنگ روشن و تیره استفاده کنید بهتر است تابلوهای روشن را بالا و تابلوهای تیره را در زیر تابلوهای روشن نصب کنید تا جلوه زیبایی پیدا کند.

از دیگر موارد تاثیر استفاده از تابلو در دکوراسیون داخلی میتوان به نصب تابلوهای بزرگ در دیوارهای اصلی اشاره نمود. تابلوهای کوچک را بهتر است در دیوارهای فرعی و کوچک نصب کنید.

انواع مکان‌ها در برای قرار دادن تابلو

تابلوها در قسمت نشیمن خانه روی دیوارهای بزرگ و بیشتر روی دیوار پشت کاناپه بزرگ استفاده می­شود. یکی دیگر از مکان­های مناسب برای تابلو، راه پله­ ها هستند. دیوار راه پله فضای زیادی برای تابلوهای کوچک با تعداد بیشتر دارد. دیوارهای اتاق خواب نیز مکان بعدی برای نصب تابلوهای دلخواه شماست.

یک تابلوی ارزان و معمولی که متناسب با دکوراسیون و شرایط خانه استفاده شود، تاثیر بسیار خوبی بر زیبایی بیشتر فضا خواهد داشت اما برعکس شما ممکن است از زیباترین و گران­ترین تابلو در طراحی داخلی استفاده کنید اما نتیجه دلخواه را نگیرید. با توجه به نقش تابلو در دیزاین داخلی، نکاتی کلی وجود دارد که با رعایت آن­ها هنگام انتخاب، خرید و نصب تابلوها می­توانیم بهترین نتیجه را بگیریم.

types-of-panels-in-interior-decoration 3

 

 

انواع سبک های تابلو برای دیزاین داخلی

  • اندازه دیوار باید با اندازه تابلو تناسب داشته باشد. برای دیوارهایی که فضای خالی زیادی دارند، باید از تابلوی بزرگ استفاده شود و یا تعدادی تابلوی کوچکتر باهم روی دیوار را پر کند.
  • تابلوهایی که بالای کاناپه یا تخت خواب قرار می­گیرند، باید با اندازه آن­ها نیز تناسب داشته باشند. بهتر است اندازه تابلو شما بیشتر از دو سوم کاناپه یا تخت خواب نباشد.
  • در انتخاب تابلو معمولا باید از سبک کلی دکوراسیون مانند کلاسیک یا مدرن و … پیروی کرد. تابلو های مدرن و کلاسیک یا سنتی در هر دکوراسیونی دیزاین نمی شود.
  • قاب تابلو نیز باید متناسب با سبک کلی دکوراسیون و رنگ­بندی دیگر وسایل باشد.
  • تابلوها را در پرنورترین مکان منزل نصب کنید یا از امکانات نورپردازی برای برجسته کردن اثر آن در دیزاین مکان استفاده کنید.
  • اگر منزل یا محل کار شما ارتفاع سقف پایین­تر از نرمال دارد، از تابلوهای عمودی برای دیوارها استفاده نمایید.
  • برای نصب چند تابلوی کوچک روی دیوار بزرگ بهتر است تابلویی که از همه بزرگ­تر است در وسط دیوار و تابلوهای کوچک­تر در اطراف آن نصب شوند. فراموش نکنید که بین تابلوها حداقل فاصله 2 تا 3 سانتی متری را رعایت کنید. برای دیزاین راحت­تر، بهتر است ابعاد دیوار و تابلوها را اندازه بگیرید و قبل از نصب طرح خود را روی کاغذ رسم کنید.
  • ارتفاع نصب تابلو روی دیوار باید به گونه­ای باشد تا با چشم انسان هم سطح باشد. معمولا اتفاع نقطه مرکزی تابلو از سطح زمین را حدود 144 سانتی متر در نظر می­گیرند.
  • اگر از تابلوهای زیاد روی یک دیوار یا راه
  • پله استفاده می­کنید سعی کنید قاب تابلوها با هم متناسب باشد.

types-of-panels-in-interior-decoration 4

سبک مدرن برای تابلو

تابلوهای سبک مدرن که مناسب سبک دکوراسیون مدرن هستند، انواع گوناگونی دارند. تابلوهایی با طرح های هندسی، طرح های انتزاعی یا آبستره، تابلوهایی عکاسی شده، تابلوهای نقاشی مدرن و تابلوهای دکوراتیو از انواع تابلوهای مدرن به شما می­روند.

سبک کلاسیک برای تابلو

سبک هنری کلاسیک بیشتر از چیزهای طبیعی و یا شبه طبیعی الهام می­گیرد و معمولا از رنگ­های بژ، کرم، قهوه­ای یا زرشکی استفاده میشود. تابلو کلاسیک معمولا شلوغ بوده و عناصر زیادی در آن وجود دارد. این سبک تابلوها مناسب فضاهای بزرگ و سبک دیزاین کلاسیک هستند.

جمع بندی

هنگام خرید تابلو به انواع تابلو برای دکوراسیون داخلی توجه کنید، زیرا این تابلو ها باید با دکور خانه شما مطابقت داشته باشند. از همین رو به سبک هایی هم که استفاده میکنید توجه کنید که میخواهید از کلاسیک استفاده کنید یا مدنظر شما مدرن است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید