وبلاگ

ویژگی‌های بهترین تابلو فنگ‌شویی کدامند؟

feng-shui-board ORG

برای اینکه بتوانیم بهترین تابلو فنگ شویی را برای خانه خود تهیه کنیم بایستی ابتدا از اصول فنگ شویی با اطلاع داشته باشیم. تابلوهایی که بر اساس اصول فنگ شویی در خانه قرار میدهیم، میتواند انرژی تازه ای به خانه و نیز محل کار ما بدهد. در گذشته نیز بیشتر از مجسمه های مربوط به فنگ شویی برای دیزاین و طراحی فضا استفاده می شد. علاوه بر این برخی از نمادهای فنگشویی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. برای این امر بد نیست مقاله “هر آن چیزی که باید درباره نمادهای فنگ شویی بدانیم” مشاهده کنید. کشتی ثروت، اسب و ماهی نیز از عناصر نمادین آن می باشند. البته برخی این نمادها با فرهنگ ایرانی نیز سازگاری دارند. برخی از نمادها مانند اژدها و ققنوس در فرهنگ ایرانی تا حدودی ناشناخته هستند.

آشنایی با مفهوم برخی از تابلوها

در انواع آثار چاپی مرتبط با فنگشویی، نمادها حرف اول را می زنند. این نمادها در واقع همان عناصر موجود در طبیعت هستند که مفاهیم خاصی را بیان می کنند. استفاده از عناصر و مفاهیمی مانند چشم نظر، و ان یکاد ( ون یکاد)، ماهی، درخت، کهکشان، کشتی بادبانی، گندم زار مرسوم است.

هر کدام از این عناصر و مفاهیم در یک تابلو فنگ شویی، نمادی از یک مفهوم خاص هستند. مثلا به دلیل حمل طلا و جواهر آلات در زمان های گذشته با استفاده از کشتی های بادبانی، تصویر آن در یک تابلو دیواری موجب جذب ثروت خواهد شد، بهتر است این تصویر در بخش شمالی با عنصر آب قرار داده شود. حتی بوم نقاشی مورد استفاده نیز باید بر اساس عنصر مورد نظر انتخاب شود. در ادامه برخی از مفاهیم فنگشویی را ذکر می کنیم:

  • اسب دوان در ساحل آرام با سرهای رو به بالا در یک جهت
  • کشتی بادبانی در حال حرکت روی یک دریای آرام
  • عقاب در حال اوج گرفتن
  • تصویر ققنوس و اژدها
  • دشت لوندر یا اسطوخودوس
  • تصویر گله ای پرندگان در آسمان
  • پروانه با رشد از کوچک به بزرگ به سمت آسمان
  • تصاویر جمع خانوادگی

تابلو فنگ شویی عناصر پنجگانه

در فنگ شویی عناصر پنج گانه ای وجود دارد که تمامی چیدمان و دکوراسیون بر همان اساس چیده می شود. در واقع به همین دلیل در فرهنگ چینی عدد 5 به عدد شانس، بخت و اقبال مشهور شده است. برخی از انواع تابلو مورد استفاده در این فن نیز پنج عنصر هستند. به این معنی که تابلو فنگ شویی مورد نظر تمامی عناصر را در خود دارد. گاهی نیز یک اثر پنج عنصر می شود که بعد مورد استفاده قرار می گیرد. این کار در مورد گیاهان نیز انجام می شود.

هر کدام از عناصر 5 گانه دارای رنگ مخصوص به خود هستند. مثلا بهتر است برای بخش غرب و شمال غربی از رنگ های سفید و نقره ای استفاده شود. تصویر و نماد این بخش ببر است و عنصر آن فلز می باشد. بهتر است از اشکال دایره و بیضی نیز در این جهت استفاده شود. میزان فروش تابلو با این مضامین نشان می دهد که بسیاری از افراد از این فن برای چیدمان منزل استفاده می کنند.

بهترین تابلو فنگ شویی برای دیزاین داخلی

نمادها در فنگشویی روی ذهن انسان تاثیرات عمیقی ایجاد می کنند. این طرح ها بدون تحقیق انتخاب نشده اند. همانطور که می دانید رنگ نیز در چیدمان و دکوراسیون حرف اول را می زند. بنابراین تابلو فنگ شویی نیز باید بر همین اساس انتخاب شود. رنگ قرمز را نوعی رنگ برای خوش شانسی می دانند. به همین دلیل برای بخش ورودی از آن استفاده می کنند. روحیه انسان با رنگ های زرد و بنفش بهتر خواهد شد. برای حس رشد، تازگی و شادابی می توان از رنگ سبز برای تابلو دیواری استفاده کرد.

تاثیرات رنگ در دکوراسیون بسیار گسترده می باشد. همچنین در فنگ شویی روی جلوگیری از انباشتگی تاکید شده است. در واقع رفع انباشتگی می تواند موجب شود که در فضای مورد نظر انرژی به جریان بیفتد. نمادهای فنگ شویی نیز در قالب آثار هنری همین کار را انجام می دهند. اگر به اصول و قواعد فنگ شویی توجه شود، می توان چیدمان و دکوراسیون بسیار زیبایی را نیز ایجاد کرد.

جهات مناسب برای تابلوها

بهتر است بدانید هر ضلع از خانه شما مفهومی خاص را تقویت می‌کند. اگر سری به فروشگاه‌های لوازم فنگ‌شویی زده باشید حتما چشمتان به تابلوهای دکوراتیو مخصوص فنگ‌شویی خورده است. هرکدام از این تابلوها هدف خاصی را دنبال می‌کنند و نماد موفقیت ویژه‌ای هستند. به‌عنوان مثال اسب سمبل پیروزی و پیشرفت است و بهترین محل جانمایی آن جنوب، جنوب غربی و شمال خانه است.

قرار دادن اسب در سرسبزی در جنوب باعث افزایش ثروت، اسب درآب در شمال باعث رشد و پیشرفت شغلی واسب های عاشق در جنوب غرب منجر به بهبود روابط خواهد شد. ممکن است از قرار دادن تابلوهای فنگ‌شویی در جای نامناسب نتیجه‌ای معکوس و نامطلوب بگیرید. بنابراین قبل از خرید تابلو و نقاشی در ابتدا درمورد مفهوم و محل مناسب نصب آن به‌خوبی تحقیق کنید.

در علم فنگ شویی دایره به معنای وحدت و یکپارچگی است و نماد این که هر کاری که انجام دهید در نهایت نتیجه آن به خودتان بازمی‌گردد. از همه این‌ها گذشته وجود نماد دایره در دکوراسیون منزل به انعطاف‌پذیری بیشتر افراد و تلطیف دکوراسیون داخلی خانه کمک می‌کند. به طور مثال استفاده از میز غذاخوری دایره‌ای‌شکل باعث می‌شود تا در موقع غذاخوردن انرژی مدام در اطراف شما در گردش باشد و همین چرخه باعث می‌شود تا از غذاخوردن لذت بیشتری ببرید. استفاده از تابلوهای دایره‌ای‌شکل با طرح‌های منحنی نیز می‌تواند با ایجاد آرامش در فضا، تاثیر بی‌نظیر تابلوها در فنگ‌شویی را به شما اثبات کند.

نکات مهم در مورد انتخاب بهترین تابلو

فنگ‌شویی مجموعه‌ای از اصول و قوانین است که به شما راهکارهایی آموزش می‌دهد تا بفهمید چگونه حس بهتری داشته باشید. مساله‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در کنار تمامی سمبل‌ها و علوم فنگ‌شویی، در حقیقت این تلاش و پشتکار شماست که شما را به موفقیت، ثروت، عشق و سلامت خواهد رساند.

یکی از مواردی که باید از آنها دوری کنید، تابلوهای نامرتبط است. چنانچه هرروز منظره‌ای غمگین، تابلویی اندوهناک و چشم‌اندازی ناشاد را تماشا کنی ناخودآگاه احساسات منفی به سمت شما هجوم خواهند آورد و شما را گرفتار خواهند کرد. پس تا جایی که می‌توانید نقاشی‌های مغموم و دلمرده را از روی دیوار بردارید و در عوض مناظری از طبیعت، تصاویری شاد و رنگ‌های زنده را جایگزین کنید.

از افراط پرهیز کنید. اگر بیش از حد در انجام اصول فنگ‌شویی پیش بروید نتیجه‌ای کاملا برعکس می‌گیرید. دیوار خانه را از تابلو و نقاشی پر نکنید! لزومی ندارد سرتاسر دیوار شما مملو از تصاویر باشد، منزل شما گالری نقاشی نیست! باید بدانید که در فنگ‌شویی یک تغییر کوچک نتایج بزرگی را به‌همراه دارد، پس به چند تابلوی زیبا و تاثیرگذار بسنده کنید.

علاوه بر این موارد از تاثیر طبیعت غافل نشوید. هر کدام از عناصر طبیعت دارای تاثیر و خواصی برای انسان هستند. مثلا تصویر آبشار، برکه، نهر و رودخانه در آرامشی که به محیط تزریق می‌شود بسیار مهم است، اما به‌هیچ‌عنوان تصویر آب را در پشت سرتان نصب نکنید، این کار نشانه از دست دادن شانس و فرصت است. بهترین محل نصب تابلوی آب ضلع شمالی خانه است. ضلع شمالی به قسمت موفقیت در کسب و کار معروف است و عنصر آن آب است.

آخرین مورد و یکی از مهمترین آنها این است که سعی کنید از تصاویری که نماد و نشانگر جنگ و نیروهای منفی هستند در خانه خود استفاده نکنید. اتاق شما محل آسایش شماست، نه میدان مبارزه و پیکار! این تصاویر صلح‌آمیز است که می‌تواند روح شما را جلا ببخشد. خصم، خشونت، ستیزه‌گری و پرخاش به قلب شما و اهالی خانه استرس و فشار وارد خواهد کرد.

تابلو بوم فنگ شویی آیلاموند - طرح دو عقاب

تابلو بوم فنگشویی آیلاموند – طرح دو عقاب

جمع بندی

فنگ‌شویی معمولا اصول ساده‌‍ای دارد. سلیقه و خلاقیت در هر فرد با دیگری متفاوت است و سبک چیدمان شما درواقع نشانگر خلقیات و روحیه شخصی شماست، اما چیزی که مشترک است رعایت اصول و ایجاد آرامش است. تاثیر تابلوها در فنگ‌شویی انکارناپذیر است و می‌توانید با انتخاب تابلویی مناسب انرژی قوی و مثبتی در منزل خود به چرخش بیندازید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید