وبلاگ

جهت‌های فنگ‌‌شویی؛ انرژی ما را به کدام جهات می‌خوانند؟

تابلو فنگ شویی برای عدد کوا یا کوانامبر یک1

جهت‌های فنگ‌شویی در حال حاضر توانسته بسیار مورد توجه و استقبال قرار بگیرد. فنگ‌شویی را یک نوع سیستم متافیزیکی می‌شناسند که می‌تواند برای هماهنگی افراد، محیط و تعامل بین آن‌ها بسیار کارساز باشد. به هر حال ما در زندگی به دنبال یافتن آرامش هستیم و در این بین، از روش و راهکار‌های گوناگونی می‌توان استفاده کرد. معمولاً یوگا، مدیتیشن و بسیاری از روش‌های این‌چنینی می‌تواند به کار آید، اما فنگ‌شویی از جمله روش‌هایی است که در چندین سال گذشته بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. میتوانید برای خرید تابلو فنگ شویی به ما مراجعه کنید.

Feng Shui directions 1

 فنگ‌شویی چیست؟

قبل از اینکه به بررسی جهت‌های فنگ ‌شویی بپردازیم، می‌توان گفت که فنگ‌شویی یک هنر بسیار ساده برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل است که می‌تواند برای هماهنگی تمامی اجزاء خانه و محل کار شما برای رسیدن به یک سبک زندگی فوق‌العاده آرام و نرمال راهکارهای قابل قبولی را ارائه دهد.

فنگ‌شویی توجه بسیار ویژه‌ای به ذهن انسان دارد و می‌تواند موقعیت‌های مثبت ذهنی را تقویت کند. فنگ به معنای باد و شویی به معنای آب است که در فرهنگ آسیای شرقی به شدت مردم را ترغیب کرده است. می‌توان این‌گونه گفت که مردم چین اعتقاد دارند چیزی که زندگی انسان را می‌سازد در ابتدا سرنوشت بعد از سرنوشت اقبال و سپس فنگ‌شویی است، در پایان نیز انسان دوستی و تحصیل دانش می‌تواند زندگی انسان را تکمیل کند.

قوانین فنگ‌شویی معمولاً فضای پیرامون را با انرژی‌های مختلف سازگار می‌کند که بتوان یک زندگی متعادل را بدون استرس و اضطراب در طولانی مدت تجربه کرد.

جهت شمالی

ابتدا از جهت شمالی در بین جهت‌های فنگ‌شویی آغاز می‌کنیم؛ چرا که فضای قسمت شمالی یک فضا با ماهیت سرد و آرام است. این فضا عنصر آب را پوشش می‎دهد. شما می‌توانید برای مراقبه، تنهایی و در حالت کلی برای فعالیت‌هایی که به تمرکز خاصی نیاز دارد، جهت شمالی را بسیار مناسب در نظر بگیرید.

بهتر است شما هنگامی که به انجام کارهای خلاقانه علاقه دارید، از جهت شمالی منزل و یا محل کار خود استفاده کنید. شاید به همین دلیل است که اتاق خواب و یا حتی محل عبادت را معمولاً در قسمت شمالی در نظر می‌گیرند. عناصری همچون آکواریوم، آبشار، آبنما، بادزنگ‌های فلزی و سنگ‌های دریایی را می‌توان برای تقویت جهت شمالی مورد استفاده قرار داد. در حالت کلی می‌توان گفت که حتی برای ساختمان‌های تجاری بخش شمالی ساختمان اهمیت بسیار بالایی دارد و در بررسی جهات فنگ‌شویی جهت شمال به عنصر آب شناخته می‌شود که از رنگ‌های این جهت سیاه و آبی معرفی می‌شوند.

می‌توان اینگونه در نظر گرفت که گوشه شمالی همیشه بهترین جهت برای فرصت‌ها، درآمد و طول عمر است. مجسمه لاک پشت در گوشه شمالی را نباید از یاد ببرید. لاک پشت عمری 80 الی 100 ساله دارد و در شرایط نرمال و متعادل عمر 100 سال را نیز تجربه می‌کند و به همین دلیل نماد طول عمر را لاک پشت برعهده گرفته است.

Feng Shui directions 2

جهت مرکزی

جهت مرکزی نیز یکی از جهت‌های فنگ‌شویی به حساب می‌آید. این جهت به سلامت و قدرت اشاره می‌کند. شما در این جهت می‌توانید بیشتری نیرو را در نظر بگیرید. این نیرو هم می‌تواند تخریب کند و هم می‌تواند بسازد. عنصر زمین نیز در این جهت بسیار فعال است. روشن نگه داشتن و خلوت نگه داشتن این قسمت از جمله روش‌های اصلی برای تقویت آن به شمار می‌آید. سمبل آتش با روشنایی و آرامش تقویت می‌شود که به انرژی زمین برمی‌گردد.

معمولاً اتاق نشیمن را در این قسمت ترسیم می‌کنند. رنگ زرد مناسب جهت مرکزی فنگ‌شویی است که به سادگی با رنگ‌های دیگر نیز هماهنگی خود را به رخ می‌کشد. توصیه ما را جدی بگیرید و در این قسمت، به هیچ عنوان از حفره، سوراخ، داکت و نورگیر استفاده نکنید.

جهت شمال شرقی

حال که به بررسی جهت‌های فنگ‌شویی می‌پردازیم، می‌توان گفت جهت شمال شرقی نیز بر عنصر خاک یعنی زمین اشراف دارد. معمولاً برای انجام کارهایی که در آن فضای رقابتی وجود دارد، می‌توان از نیروی شمال شرقی استفاده کرد. یک نیروی تیز و البته رسوخ کننده که به همین دلیل، عمدتاً اتاق بازی، مطالعه و همچنین محل انجام فعالیت‌های ورزشی را در این قسمت انجام می‌دهند. می‌توان این‌گونه گفت که عنصر خاک به اعتماد، خرد و صداقت اشاره می‌‌کند.

انواع اشیاء سفالی، چینی، سرامیکی و کریستال، میز مطالعه و قفسه کتاب در قسمت شمالی جهت‌های فنگ‌شویی مورد استفاده و کاربرد قرار می‌گیرند. شما همچنین از رنگ‌های قهوه‌ای و زرد می‌توانید در قسمت شمال شرقی استفاده کنید.

جهت غرب

یکی دیگر از جهت‌های فنگ‌شویی جهت غرب است. این جهت نیز عنصر فلز را درون خود جای داده است. این جهت را بهترین جهت برای بچه‌دار شدن می‌توان در نظر گرفت. برای کسب روزی و درآمد بیشتر خلاقیت حرف اول را می‌زند و پیشنهاد ما این است که برای خلاقیت بیشتر به این بخش توجه بیشتری داشته باشید.

از اشیایی مانند مبلمان، تلویزیون، دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن و… می‌توان برای تقویت این بخش استفاده کنید؛ همچنین سفال، کریستال و سرامیک نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. اتاق خواب افرادی که تازه ازدواج کرده‌اند در جهت غربی بهترین انتخاب خواهد بود.

جهت شمال غربی

جهت‌های فنگ‌شویی را با جهت شمال غربی مورد بررسی قرار می‌دهیم. این جهت به مسافرت، افراد مفید، دوستان و نان‌آور منزل مرتبط می‌شود و عنصر فلز را پوشش می‌دهد. عمدتاً اتاق خواب والدین را در این جهت انتخاب می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید سلامت افراد خانواده در این بخش تقویت می‌شود و حتی در ساختمان‌های اداری و تجاری این قسمت را به اتاق رئیس اختصاص می‌دهند. توصیه ما به شما این است که در این جهت اتاق فرزندان را قرار ندهید؛ زیرا احتمال بحث و دعوای فرزندان با والدین بسیار بالاست. از رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و سفید می‌توان در این بخش استفاده کنید.

جهت شرقی

نوبتی هم باشد نوبت معرفی جهت شرق در قسمت جهت‌های فنگ‌شویی است که معمولاً عنصر چوب را می‌توانید در قسمت شرق بیابید. معمولاً قسمت شرق منزل، محل کار و هر محل دیگری را می‌توان بهترین قسمت برای منشاء برکت، رشد و پیشرفت در نظر گرفت. عمدتاً قسمت شرقی همیشه به رفاه و سلامتی اشاره واضحی دارد که از گیاهان سبز در این قسمت می‎توان استفاده کرد.

انواع وسایل چوبی، مبلمان چوبی، آبنما، آکواریوم و مجسمه بهترین گزینه‌هایی هستند که برای تقویت جهات فنگ‌شویی در جهت شرقی به کار می‌روند. رنگ اصلی این جهت سبز روشن و عنصر آن چوب و گیاه معرفی شده است. پیشنهاد ما این است که این بخش را مملوء از انواع گیاهان کنید.

جنوب شرقی

انرژی که در جنوب شرقی وجود دارد، باعث می‌شود تا شما بخش‌هایی مانند آشپزخانه، دفتر کار و بخش‌های مالی و فروش شرکت را در محل کار به جنوب شرقی اختصاص دهید؛ همچنین رنگ سبز تیره می‌تواند رنگ مناسب این جهت در معرفی جهت‌های فنگ‌شویی باشد. گیاهان سبز و آبنما بهترین راه تقویت برای این قسمت به شمار می‌آیند.

جنوب

جنوب نیز به عنصر آتش مربوط است که ویژگی‌های آن شهرت، ثروت، ماموریت و موفقیت است. می‌توان گفت بخش جنوبی همیشه بهترین محل برای انجام فعالیت‌های ورزشی یا حتی برگزاری مهمانی و سالن پذیرایی است. توصیه ما این است که ازتقویت بیش از حد این قسمت بپرهیزید؛ چرا که باعث بی قراری، بی‌حوصلگی و خشم افراد خواهد شد. سعی کنید برای متعادل نگه داشتن نور این قسمت از پرده‌های ضخیم استفاده کنید. ناگفته نماند که برای بخش جنوبی گیاهان سبز و انواع چراغ پیشنهاد ایده‌آلی هستند. رنگ‌های مناسب این جهت نیز ارغوانی، بنفش و قرمز معرفی شده‌اند.

جنوب غربی

جنوب غربی نیز از عنصر خاک و رنگ‌های قهوه‌ای و بژ طبعیت می‌کند. هماهنگی و همدلی در این بخش حاکم است و می‌توان انرژی شمال شرقی را همانند جنوب غربی در نظر گرفت و به همین دلیل اتاق نشیمن و محل قرار دادن تلویزیون را در جنوب غربی جزء گزینه‎های ایده‌آل و هوشمندانه معرفی می‌کنند. عمدتاً عکس‌های خانوادگی را در کنار انواع مجسمه و تابلوهای فلزی می‌توان در این قسمت قرار داد.

Feng Shui directions 3

سخن پایانی

هرآنچه در مورد جهت‌های فنگ‌شویی لازم بود را بیان کرده‌ایم. جهت‌های گفته شده هرکدام از عناصر متفاوتی پیروی می‌کنند و قطعاً شما برای ایجاد فضایی متعادل و البته به دور از تنش می‌توانید از مباحث گفته شده در دکوراسیون منزل و محل کار خود استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با کارشناسان و مشاورین ما در این حوزه در سایت ایلاموند در ارتباط باشید. این سایت یکی از سایت‌های معتبری است که شما را در این مباحث قطعاً ناامید نخواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 2.8]

دیدگاهتان را بنویسید